Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Güzelçamlı Yat Limanı, Feribot Yanaşma Yerleri Yapımı İle Balıkçı Barınağı Kapasite Artırımı Projesi için Çed Olumlu Raporu 08.04.2019 tarihinde yayınlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Güzelçamlı Yat Limanı, Feribot Yanaşma Yerleri Yapımı İle Balıkçı Barınağı Kapasite Artırımı Projesi  için Çed Olumlu Raporu 08.04.2019 tarihinde yayınlandı.

Duyuru bölümünde gerçekleştirilen ilan ile “AYDIN ili KUSADASI, ilcesi AYDIN İLİ, KUŞADASI İLÇESİ, GÜZELÇAMLI MAHALLESİ mevkiindeki T.C. AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ tarafından yapılması planlanan GÜZELÇAMLI YAT LİMANI, FERİBOT YANAŞMA YERLERİ YAPIMI İLE BALIKÇI BARINAĞI KAPASİTE ARTIRIMI PROJESİ ÇED RAPORU projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulanÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup; AYDIN Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.” şeklinde açıklama yapıldı.

ÇED Raporunun tamamına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir