İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi FETO/PYD üyeliği isnadı ile yargılanan sanık hakkında Bankasya, okul, örgüte müzahir işyerinde çalışma suçlamaları nedeniyle beraat kararı verdi.

“Uşak 2.Ağır Ceza Mahkemesi Bank Asya’da mevcut 2014-2015 yıllarında TL. Cinsinden para hareketliği görünen hesabının olduğu, çocuklarını örgütle iltisaklı 667 Sayılı KHK ile kapatılan G. A.Ş’ye bağlı Ü. Kolejine gönderdiği, bu kolejin ödemelerinde indirim uyguladığı için Bank Asya’dan taksitli ödemeye imkan tanıyan kart çıkarıp kredi kullandığına dair anlatımına yansıyan maddi ve sosyal durumuyla uyum arz etmeyecek şekilde ve dolayısıyla örgütsel tavır niteliğinde OHAL’de alınan tedbirler kapsamında kapatılan Kim le iltisaklı Z. Özel Eğitim Yurt İşletmeleri Ticaret A.Ş’ye bağlı Özel B. Öğrenci yurdunda çalıştığı belirlenmiştir… Birlikte değerlendirildiğinde, değinilen süreklilik, yoğunluk ve çeşitlilik arz eden örgütsel tavır, eylem ve davranışlar ile sosyal ve yakın aile çevresinin örgüte yakın/ müzahir yapıda olması.. “nedenleriyle suçun sübuta erdiği gerekçesiyle sanık hakkında 6 yıl 3 ay cezaya hükmetmiştir.

Sanık müdafinin İstinaf talebini İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi değerlendirerek İstinafın kabulüne karar vermiş ve sanığın süreklilik ve çeşitlilik gösteren eylemleri ile silahlı terör örgütü hiyerarşisine dahil olduğunu gösteren her türlü şüpheden arındırılmış kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden, sanığın istinaf talebi doğrultusunda ilk derece mahkemesi hükmün kaldırılarak, sanığın beraatına hükmetmiştir. E. 2017/2720 K. 2017/3100 T. 12.12.2017

Kaynak :  Av. Rahmi Ofluoğlu, www.adaletbiz.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir