Manisa İli Alaşehir, ilcesinde yapılması planlanan Tepeköy Jeotermal Santralleri projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu halkın görüşüne açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesinde 27.07.2021 tarihinde yayınlanan duyuru ile “MANİSA İli ALAŞEHİR, ilcesinde SİS ENERJİ ÜRETİM A.Ş.tarafından yapılması planlanan Tepeköy Jeotermal Santralleri (Toplam Kurulu Güç: 129,9MWm/127,3 MWe Özmen-3 JES, Özmen-4 JES, Özmen-5 JES, Özmen-6 JES, Özmen-7 JES, Özmen-8 JES ve I-1 ve Ö-1 ile Ö-90 arası kuyular dahil) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği’nin 14.Maddesi (1) no’lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na veya MANİSA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.” şeklinde açıklama yapıldı.

Duyurunun yapıldığı 27.07.2021 tarihinden itibaren 10 gün içinde ÇED Raporuna karşı ilgililer ve halk itirazda bulunabilir.

ÇED Raporu na ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: